Szklane drzwi przesuwne oraz drzwi z lustrem - Wrocław

h2

Według wielu badań prowadzonych obecnie dla potrzeb określenia trendów wzorniczych i zastosowań w architekturze w najbliższych latach, wynika jednoznacznie, iż materiałem, którego zastosowanie w tych obszarach będzie się znacząco zwiększać, jest szkło. Wszystkie jego cechy są w pełni korzystne dla użytkownika, dając jeszcze lepszą niż dotychczas możliwość zbliżenia z naturą. Podobnie jest w przypadku szklanych drzwi.

Drzwi szklane Wrocław – zgodne z najnowszymi trendami

Podczas projektowania architektonicznego, dotyczącego zarówno części zewnętrznej, jak i wnętrza budynków, bierze się obecnie coraz częściej pod uwagę czynniki naturalne takie jak: skąd świeci słońce, jak wieją wiatry, jak lokalny klimat wpływa na zużycie energii w budynku. Niby sprawy te są powszechnie znane od lat, jednak dopiero poszukiwanie zgodności z naturą i idący za tym rozwój materiałów i technologii, pozwolił na wykorzystanie wielu cech szkła, w tym szczególnie odnoszących się do światła i ciepła.

Przejrzystość szklanych drzwi zapewnia lepszy dostęp do światła naturalnego

Jednym z najważniejszych obecnie trendów w wykorzystaniu szkła we wnętrzu jest jego całkowita transparentność. Przejrzystość jest najbardziej naturalnym wyborem. Obecność światła poprawia znacząco wydajność pracy, osiągnięcia w nauce, sprzyja procesom leczenia, znacząco poprawia samopoczucie. Szkło stosowane jest również coraz częściej w przypadku drzwi zewnętrznych. Cechy te preferowane są przez obowiązujący obecnie nowy styl we wnętrzach o nazwie new nordic. Ten duński trend preferuje w przegrodach drzwiowych jak najszersze wykorzystanie tafli szkła przeziernego. Jego dopełnieniem są minimalistyczne elementy konstrukcyjne w kolorze czarnym. Nie oznacza to, że tafle matowe są poza tą propozycją. Mają one za zadanie wprowadzać światło rozproszone, równie cenne dla całości klimatu we wnętrzu. Klimat ten ma łączyć się także z naturalną miękkością materiałów wnętrzarskich, z użyciem lnu, wikliny czy drewna.

Większa obecność światła we wnętrzach – od biurowych do mieszkalnych – będzie głównym trendem we wnętrzach, nie tylko w tym roku, ale zapewne także i w następnych. Zalety szkła wykorzystane w drzwiach szklanych, które oferujemy we Wrocławiu – otwieranych czy przesuwnych – sprzyjają bowiem nam samym i ogólnie pojętemu środowisku, w którym przebywamy. Warto zatem wybrać ten właśnie rodzaj materiału, myśląc i planując drzwi w mieszkaniu, biurze czy domu. Szeroki wybór ościeżnic drewnianych czy aluminiowych, widocznych lub ukrytych w murze, będzie sprzyjał indywidualnemu podejściu do potrzeb realizacji

Szukasz niestandardowych drzwi szklanych we Wrocławiu? Pomożemy Ci wybrać odpowiedni model

Ponieważ nowy trend wzorniczy zakłada także pewną zmianę preferowanej kolorystyki ścian, z beżu i bieli, w kierunku barw bardziej intensywnych, jesteśmy dobrze przygotowani, aby zaproponować pasujące do tych zestawień kolorystyki ościeżnic. Czarna kolorystyka okuć do drzwi szklanych będzie także doskonale pasowała do nowych trendów.

Dopełnieniem minimalistycznego duńskiego stylu, mogą być także zdobienia szkła, w postaci szlifów, z zachowaniem przeźroczystości tafli. Nasza propozycja w tym obszarze jest bardzo atrakcyjna i wielokrotnie znajdowała uznanie w oczach odbiorców.

Drzwi szklane we wnętrzach, to najbardziej naturalny trend. Zainteresowany?

Skontaktuj się

Drzwi szklane i ściany szklane o wysokiej izolacyjności akustycznej – kupisz we Wrocławiu

Nowością w naszej ofercie są drzwi szklane i przegrody szklane o wysokiej izolacyjności akustycznej. Oferowany przez nas system, o nazwie Acoustic Wall, został przebadany przez Instytut Techniki Budowlanej w oparciu o odpowiednie metodologie pomiaru izolacyjności akustycznej elementów budowlanych. Na podstawie tych badań określono izolacyjność akustyczną systemu na 37 dB dla ściany (przegrody) stałej i 36 dB w przypadku ściany z drzwiami.

Wartości te są bardzo atrakcyjne, a ich osiągnięcie w dotychczas oferowanych rozwiązaniach szkła i okuć było niedostępne. Rozwiązanie Acoustic Wall otwiera nową przestrzeń dla wykorzystania przegród szklanych jeszcze bardziej efektywnie. Cechy stosowanego szkła to m.in.:

  • transparentność,
  • przezierność,
  • wysoka sztywność,
  • minimalna grubość materiału.

Prestiżowy materiał, jakim jest bez wątpienia szkło, pozwala dodatkowo na ponadprzeciętne wytłumienie pomieszczenia.

Drzwi szklane we wrocławskich biurach

Zastosowanie szkła w pomieszczeniach biurowych podyktowane jest także jego stosunkowo łatwą adaptacją montażową we wnętrzach już wykończonych, po zakończeniu prac budowlanych, po ułożeniu wykładziny, sufitu podwieszonego czy kosztownym wykończeniu ścian. Montaż rozwiązań Acoustic Wall można określić jako mało inwazyjny dla substancji budowlanej. Ta propozycja daje możliwości jeszcze bardziej efektywnego wykorzystania powierzchni biurowej, pod kątem tworzenia nowoczesnych stanowisk pracy oraz poprawy warunków pracy już istniejących stanowisk. W tego typu miejscach chętnie wykorzystywane są również drzwi loftowe, które są połączeniem czarnych ram i szkła.

oferta szklanych drzwi loftowych

Budowa tafli szkła w systemie Acoustic Wall

Tafle szklane stosowane w systemie Acoustic Wall mają budowę kompozytową. Budowa tafli zawiera dwie szyby hartowane o grubości 5 mm przedzielone folią akustyczną, co określa się symbolami szkło 5.5.2 z folią Silence. Efekt dodatkowego tłumienia hałasu powstaje poprzez zastosowanie dwóch tafli szkła o dużej grubości ( 2 x 5 mm), przedzielonych specjalną sprężystą folią, której zadanie polega na absorpcji drgań w bardzo szerokim zakresie częstotliwości fali dźwiękowej

Oprócz szkła, bardzo istotną rolę w efekcie finalnym odgrywają ważne detale, takie jak:

  • odpowiednio izolowane profile montażowe,
  • podkładki korkowe,
  • właściwe uszczelki samoopadające w skrzydle drzwiowym.

W systemie Acoustic Wall wszystkie te elementy zostały przebadane laboratoryjnie – stąd mamy pewność, że stosując go systemowo, uzyskamy spodziewany efekt.

Rozwiązanie to jest zarówno eleganckie, jak i funkcjonalne, czas przygotowania jest relatywnie krótki, a koszty są zwykle znacznie niższe, w stosunku do tradycyjnej technologii budowlanej, mającej we wnętrzach biurowych często poważane ograniczenia.

Szklane drzwi na wymiar we Wrocławiu – posiadamy w ofercie bardzo szeroką paletę ościeżnic do drzwi szklanych

Są to zarówno ościeżnice o powierzchniach laminowanych, lakierowanych w lakierach kryjących białych, a także w powierzchniach fornirowanych. Posiadamy również ościeżnice do drzwi szklanych w wymiarach nietypowych, wyższych i szerszych niż standardowe, wraz z niezbędnymi okuciami. Zapewniamy fachowy montaż drzwi z wykorzystaniem najlepszych technik i specjalnych narzędzi. Dowiedz się więcej o drzwiach z montażem we Wrocławiu.

Drzwi z lustrem Wrocław – nowoczesność i funkcjonalność 2w1

W ofercie posiadamy także drzwi z lustrem, które nie tylko wyglądają oryginalnie, ale są również wyjątkowo funkcjonalne. Zwierciadło optycznie powiększa przestrzeń – odbijając przedmioty znajdujące się przed lustrem – oraz sprawia, że drzwi są niewidoczne. Drzwi z lustrem, które montujemy we Wrocławiu i okolicach, świetnie sprawdzą się m.in. w przedpokoju, gdzie często kontrolujemy swój wygląd. Są one nie tylko praktyczne, ale także pełnią istotne zadanie w aranżacji nowoczesnych wnętrz.

Dlaczego warto wybrać drzwi szklane przesuwne od DRZWIWROC z Wrocławia?

Coraz chętniej drzwi szklane we Wrocławiu kupowane są w wersjach przesuwnych. Największym zainteresowaniem cieszą się matowe szkła grafitowe oraz purystyczne systemy montażowe ze stali szlachetnej. Drzwi szklane przesuwne montowane są najczęściej przez wrocławską ekipę montażową bez ościeżnicy, na tzw. ”goły mur”. Efekt końcowy jest zwykle bardzo przekonujący i doskonale wpisuje się w potrzebę praktycznego minimalizmu drzwi do sypialni pierwszego własnego mieszkania lub odnowionej kawalerki. Drzwi szklane przesuwne oferujemy we Wrocławiu i okolicach w bardzo dobrej cenie i niezwykle eleganckiej ofercie szkła.

Kolekcja drzwi szklanych

Oferujemy drzwi szklane matowe i przeźroczyste, w szerokiej gamie wzorów i gatunków szkła. Naszą ofertę wyróżnia stonowane wzornictwo szkła grawerowanego, dobrze prezentującego się w każdym rodzaju wnętrz. Posiadamy także propozycje bardziej odważnych wzorów, wykorzystujących technologię sitodruku, plakatu czy zdjęć.

W zakresie dostępnej kolorystyki ościeżnic zgromadziliśmy jedną z najszerszych ofert we Wrocławiu!

Dla naszych klientów dostępne są eleganckie ościeżnice lakierowane, w różnych odcieniach bieli i innych kolorach, fornirach, a także w szerokiej gamie laminatów. W każdej grupie rozwiązań znajdziemy optymalny, satysfakcjonujący poziom cenowy. Salon DRZWIWROC posiada atrakcyjną ekspozycję drzwi szklanych różnych producentów. Posiadamy rozwiązania techniczne niedostępne w żadnej innej firmie w Polsce. W naszej ofercie, drzwi szklane są produktem, do którego przykładamy szczególną uwagę. Dzięki temu, w państwa mieszkaniach i domach, drzwi szklane z oferty wrocławskiej firmy DRZWIWROC staną się dobrze pasującym, wyjątkowym akcentem wnętrza.

Zapraszamy do artykułu omawiającego nasze produkty w serwisie InfoArchitekta.pl

 

Drzwi szklane GT Satinato | Wrocław Drzwi szklane GT Reflo | Wrocław Drzwi szklane GT Motiv 341 PLX | Wrocław Drzwi szklane GT Motiv 320D | Wrocław Drzwi szklane GT Motiv 340 | Wrocław Drzwi szklane | Wrocław Drzwi szklane ze szkłem ze szlifami | Wrocław Drzwi szklane ze szkłem ze szlifami | Wrocław Drzwi szklane przesuwne Inox | Wrocław Drzwi szklane Grafi | Wrocław Drzwi szklane Szlify2_s | Wrocław  Drzwi szklane Buk | Wrocław Drzwi przesuwne ponadwymiarowe drzwi szklane w gabinecie

Szkło stosowane w drzwiach i systemach przesuwnych

Rodzaje szkła – drzwi szklane Wrocław

Szkło float

Szkło stosowane w drzwiach szklanych pochodzi z produkcji określanej jako float. Jest to nazwa technologii opracowanej przez Alastaira Pilkingtona w 1952 roku. Zasadniczą jej cechą jest produkcja metodą tzw. ciągłej wstęgi szklanej, praktycznie idealnie płaskich tafli szkła, nie dających zniekształceń i wad optycznych. Proces ten wygląda mniej więcej tak: roztopione do temperatury 1100 st C szkło, wylewane jest do płaskiej wanny wypełnionej płynną cyną. Grubość powstającej tafli regulowana jest poprzez prędkość z jaką wstęga szkła wypływa z wanny do dalszego stygnięcia. Ta absolutnie nowatorska technologia pozwoliła na produkcję w latach następnych zupełnie nowej jakości szkła użytkowego, służącego w produkcji budowlanej, ale nie tylko. Kiedy tafla szkła ostygnie, jest gotowa do dalszej obróbki, stosownie do przeznaczenia jakie będzie pełniła.

Szkło hartowane

W drzwiach ościeżnicowych i konstrukcjach szklanych, a także w drzwiach przesuwnych szklanych stosowane jest głównie szkło hartowane. Jego główna cecha, a zatem powód dla którego wykonuje się taką obróbkę materiału, to uzyskanie zwiększonej sprężystości szkła i podatności na pękanie. Szkło hartowane jest 7-krotnie bardziej sprężyste względem szkła niehartowanego. Ciekawostką jest zmiana jaka dokonuje się we wnętrzu szkła podczas procesu hartowania – mianowicie dochodzi do znaczącego wzrostu twardości powierzchniowej szkła, przy jednoczesnym „zmiękczeniu” jego części rdzeniowej, wewnętrznej. Dzięki właśnie temu zjawisku gotowe szkło może się znacznie bardziej uginać, a gdy dojdzie do pęknięcia tafli, rozdrabnia się ono na wiele mikrokawałków. Fizycznie, proces hartowania odbywa się w temperaturze 700 st C i jest prowadzony jako szybko zmieniający się cykl wygrzewania i ochładzania tafli schłodzonym powietrzem. Szkło hartowane jest bardzo odporne na codzienne użytkowanie i może być z powodzeniem stosowane w całym obszarze domu czy biura.

Zdobienia szkła hartowanego

Zdobienie szkła hartowanego nie kończy i nie zaczyna się wyłącznie na uzyskaniu określonej faktury czy wzoru na powierzchni tafli. Do wyboru klienta jest jeszcze kilka innych wartych uwagi. Zapytaj nas o szczegóły.

Szkło białe – odbarwione

Standardowe szkło hartowane przeźroczyste lub matowe posiada widoczne na przekroju lub na krawędziach lekko zielone zabarwienie. Odpowiedzialne za tę barwę są związki żelaza, będące naturalnym składnikiem szkła. Proces odżelazienia, a dokładnie zmniejszenia obecności żelaza, skutkuje bardzo korzystnie dla tafli szklanej. Staje się ona na przekroju idealnie biała – przeźroczysta, a dodatkowo poprawia się przejrzystość tafli, wyrazistość ewentualnego rysunku czy frezowania na powierzchni tafli. Cechy te dotyczą zarówno tafli przeźroczystej, jak i matowej. Stosowanie takiego szkła jest zalecane do drzwi szklanych przesuwnych, a także wszędzie tam gdzie chcemy podkreślić wnętrze, rozjaśnić je, wykorzystując całą galanterię jaką wnosi w przestrzeń szkło. Daje niezwykły efekt.

Szkło barwione w masie: antisol

Zasadniczym powodem stosowania we wnętrzach tego typu szkła, jest zmniejszenie przejrzystości przez taflę. Dodatkowo szkło takie tłumi promieniowanie słoneczne dzięki pochłanianiu promieniowania cieplnego i świetlnego, przy dużym nasłonecznieniu. Szkło barwione w masie może występować zarówno w szkle przeziernym, jak i matowym. Proces uzyskania określonej barwy szkła kontrolowany jest na etapie produkcji szkła float poprzez stosowanie dodatków. Szkła typu antisol stosowane są obecnie stosunkowo rzadko w wersji przeźroczystej. Zwykle stosowane są jako szkła matowe barwione w masie typu np. satyna grafit.

Szkło matowe, trawione

Jest to szkło najczęściej stosowane w drzwiach wszystkich rodzajów. Matową powierzchnię uzyskuje się w procesie trawienia stężonym kwasem tafli szklanej. Szkło trawione kwasem nazywamy satynowanym. Powierzchnia satynowa jest „aksamitna”, jednorodna, antyrefleksyjna, nieprzezierna. Gdy porównamy cechy szkła piaskowanego z satynowanym, okaże się, że satyna jest przyjemniejsza w dotyku i bardziej szlachetna. Piaskowanie jednak pozwoli na uzyskanie wybranych wzorów na powierzchni tafli, czego proces trawienia kwasem nie osiągnie. Warto zatem w procesie zdobienia świadomie łączyć obie techniki matowienia. Szkła satynowane możemy także łatwiej umyć z zabrudzeń eksploatacyjnych, co w przypadku piaskowania jest często niemożliwe. Szkła satynowane są jednak zwykle mniej „nieprzeźroczyste” aniżeli szkła piaskowane. Postać za szkłem jest zwykle widoczna, choć „przyprószona” i „rozmyta”, a wszystko zależy oczywiście od odległości od tafli i jasności pomieszczenia. Głębszy efekt zasłonięcia postaci za taflą wystąpi przy stosowaniu szkła barwionego satynowanego np. satyna grafit, gdzie barwa szkła wprowadzi jeszcze dodatkowy wartościowy efekt. Szkła satynowane zdobi się zarówno piaskowaniem, jak i coraz bardziej modnymi technikami malarskimi (farby białe i czarne).

Szkła matowe, piaskowane

Proces piaskownia odbywa się poprzez natryskiwanie na powierzchnię szkła drobin piasku pod bardzo dużym ciśnieniem. Wybijane w ten sposób mikrodrobinki szkła tworzą powierzchnię matową, w dużym stopniu nieprzeźroczystą. Podczas piaskowania wzoru na tafli szkła, niezbędne jest bardzo precyzyjne pokrycie jej specjalną folią, z powierzchniami wolnymi, gdzie powstanie wzór, i zakrytymi. Najwyższy stopień skomplikowania występuje podczas piaskowania wgłębnego wielopłaszczyznowego. Tafle piaskowane oferujemy zarówno z wzorami prostymi z naszej kolekcji, jak i wzorami na życzenie.

Szkła szlifowane, fazowane

Jest to bardzo efektowna technika zdobienia szkła polegająca na wykonaniu półokrągłego frezu na tafli szklanej. Frez taki, zwykle o szerokości 6 mm, jest półprzeźroczysty. Światło załamuje się na nim, tworząc dodatkową płaszczyznę tafli. Frezowanie możemy wykonywać na taflach przeźroczystych białych lub barwionych w masie, a także na taflach satynowanych. Delikatne frezowanie tafli satynowanej nie powoduje jej eliminacji z zastosowania do łazienki lub WC, gdyż uzyskana przezierność nie jest transparentna, tzn. nie odwzorowuje widoku po drugiej stronie szkła.

Szkło klejone, laminowane

Jest to technologia polegająca na połączeniu dwóch tafli szkła, zwykle tzw. półhartowanego folią lub żywicą. Stosowane folie mogą być przeźroczyste, matowe lub wzorzyste. Powstała po zespoleniu tafla jest bardzo odporna mechanicznie. Szkło uderzone mocno, wprawdzie pęka, ale zachowuje ono swój kształt, gdyż drobinki szkła są przyklejone do folii. Z uwagi na ograniczenia zdobienia powierzchni szkła, oraz niezbyt przekonujący efekt folii nieprzeźroczystej, szkła tego typu stosuje się głównie w meblarstwie lub mniejszych fragmentach drzwi drewnianych.

Szkło laminowane EVA

Nowością na rynku są szkła laminowane wykonane w technologii o nazwie EVA.
Folia EVA to etylenowy polioctan winylu, który nazywany jest także kopolimerem. Związek ten zalicza się do grupy termoplastów, czyli związków, które w zależności od swojego składu chemicznego mogą mieć różne właściwości, charakterystyczne dla ciał krystalicznych, jaki i amorficznych. Tę właśnie cechę wykorzystuje się w procesie laminowania szkła, czyli łączenia ze sobą różnych tafli szklanych.

Cechy związku EVA powodują iż może on przechodzić w stan ciekły podczas łączenia tafli szkła. Zjawisko to eliminuje powstawanie naprężeń i nierówności podczas procesu ściskania tafli, charakterystycznego dla starszych folii typu PVB. Ta cecha wykorzystywana jest obecnie nie tylko przy produkcji szkła laminowanego, ale także w produkcji ogniw fotowoltaicznych. Związek EVA charakteryzuje się także bardzo dużymi siłami adhezji i kohezji, czyli siłami określającymi spójność pomiędzy cząstkami tego samego rodzaju. Ma on także podwyższone względem folii PVB parametry dźwiękochłonności, wysoką wytrzymałość na rozciąganie i doskonałą przeźroczystość.

Obecnie szkło tego typu stosuje się w balustradach szklanych mocowanych na zewnątrz budynków. Technologia laminowania PVB  jest obecnie uznawana za metodę mniej doskonałą i mogącą prowadzić w skrajnych warunkach do zjawiska delaminacji, czyli rozwarstwienia szkła kompozytowego.

 

Nie wiesz na jakie szkło się zdecydować?

Zadzwoń, aby umówić konsultację z doradcą