Drzwi loftowe są produktem stosunkowo nowym i niespotykanym. Obserwując jak dynamicznie rozwija się sprzedaż tego produktu w segmencie prywatnym, jesteśmy przekonani, że jest to produkt doskonale wypełniający współczesne potrzeby dotyczące drzwi – w zaskakująco wielu miejscach swojego zastosowania.

Drzwi loftowe – idealne rozwiązanie dla domów i mieszkań we Wrocławiu

Nośnikiem i motorem tego nowego trendu są dwa elementy: czerń i szkło. W przypadku tego pierwszego, czyli czerni, warto zaznaczyć, że dotyczy ona głównie ram konstrukcyjnych i szprosów, a w przypadku drugiego nośnika, czyli szkła, chodzi o jego transparentność, przezierność, komunikatywność i współobecność wydzielonej części w całości.

Jak skonstruowane są drzwi loftowe?

Osnową systemu loftowego jest profil stalowy walcowany 20 lub 25 mm, który stanowi ramę nośną. Jeśli konstrukcja dotyczy drzwi otwieranych, to do ramy spawane są zawiasy, które przenoszą skrzydło. Rama nośna i skrzydłowa wykonywana jest bardzo precyzyjnie, a elementy spawane są dokładnie polerowane. Po obróbce mechanicznej rama lakierowana jest na kolor czarny z delikatną strukturą pomarańczy lub gładkiego lakieru białego RAL 9016.

MASZ PYTANIA DOT. DRZWI LOFTOWYCH? ZADZWOŃ DO NAS: 601 199 927

Jakie szkło wykorzystywane jest przy produkcji drzwi loftowych?

Elementy stałe, jak doświetla, lub też ruchome, jak skrzydła, wyposażane są w szkło hartowane. Najczęściej są to szkła przezierne, gdyż te najbardziej pasują do idei loftu, jednak w ofercie znajdują się także szkła barwione grafitowe lub brązowe, a także szkła satynowe. Osobną grupę stanowią szkła ornamentowe. Możliwe jest także zamówienie szkła typu VSG klejonego.

Dlaczego warto postawić na drzwi loftowe? Realizacja we Wrocławiu

Fascynującym elementem w drzwiach loftowych są dwie rzeczy:

  • nieprawdopodobna wręcz uniwersalność ich zastosowania, w każdych wnętrzach, zamiast drzwi klasycznej postaci,
  • nieograniczona inwencja przy konstruowaniu ścian nietypowych.

Drzwi loftowe mogą zostać wykonane na zamówienie przyszłego użytkownika – najpierw w programie konstrukcyjnym, a potem w hali produkcji,  gdzie każdy element jest absolutnie unikatowy i jednostkowy, po odpowiedzialną realizację i montaż u klienta.

Nasza firma jest przedstawicielem handlowym Wielkopolskiej Fabryki Okien Variant z Poznania. Nasza współpraca dotyczy projektowania, ofertowania oraz dostawy i montażu konstrukcji na rynku dolnośląskim.

Posiadamy w naszej ofercie rożne typy drzwi szklanych, a także drzwi drewnianych, czy drzwi z ukrytą ościeżnicą. Drzwi loftowe są produktem, który nieco wymyka się temu sztywnemu podziałowi. Jest niewątpliwie bardzo śmiałą propozycją wzorniczą i rzadziej spotykanym zestawieniem materiałów, jakimi są szkło i metal. Zaletą techniczną tego połączenia jest absolutnie ponadczasowa trwałość; „wisienką na torcie” jest bezpretensjonalność i uniwersalność zastosowania.

Zachęcamy do przekazania nam własnych inspiracji – postaramy się na nie odpowiedzieć tym produktem, przygotowując drzwi loftowe na miarę potrzeb klienta.

Skontaktuj się z nami