logo DANA

Producent drzwi DANA oferuje drzwi wewnętrzne i zewnętrzne, drewniane. Produkcja odbywa się na wysoko zautomatyzowanych liniach produkcyjnych. W produkcji drzwi stosuje się wysokojakościowe produkty drewniane i ich pochodne. Sterowany komputerowo proces produkcji drzwi DANA pozwala na realizowanie dziennej produkcji skrzydeł i ościeżnic na poziomie 1500 sztuk. Jest to największa produkcja europejska, zlokalizowana w jednym zakładzie. Bardzo duża różnorodność produkowanych drzwi DANA, w której znaczący udział stanowią wysoko przetworzone drzwi specjalistyczne, znajduje się pod nieustanną kontrolą najwyższej klasy technologów i logistów. DANA jako jedna z nielicznych firm w Europie posiada własne laboratorium audytoryjne do wykonywania bieżących testów produktów oraz wprowadzanych innowacji technicznych.

Efektem tych wszystkich uwarunkowań jest realizacja produkcji na najwyższym światowym poziomie, krótkie terminy realizacji, innowacyjne, niedostępne u innych producentów rozwiązania techniczne, a także stale pomniejszane pole błędu produkcji. DANA jako producent drzwi adresowanych w ok. 60% do klienta indywidualnego, realizuje także produkcję wzorniczą o bardzo rozbudowanym spectrum. Wielość linii wzorniczych nie jest jednak przeszkodą w produkcji drzwi DANA. Jako producent drzwi, DANA, daje swoim odbiorcom bardzo szerokie możliwości towarzyszenia wzornictwa drzwi wewnętrznych na drzwiach np wejściowych do mieszkania, do garażu, kotłowni, na skrzydłach drzwi szklanych czy specjalistycznych drzwiach PPOŻ, hotelowych czy szpitalnych. DANA jako najważniejszy Europejski producent drzwi spełnia surowe wymogi systemu certyfikacji FSC.

Producent drzwi DANA 2015

DANA 2015

Producent drzwi DANA 2007

DANA 2007

Producent drzwi DANA 1973

DANA 1973

Drzwi drewniane – producent DANA

Produkcja drzwi wewnętrznych drewnianych DANA odbywa się w pełnym z poszanowaniu środowisk leśnych, dzięki czemu jako producent drzwi DANA posiada prestiżowy certyfikat PEFC. Biorąc pod uwagę jednak kwestię produktu jako całości, należy zwrócić uwagę na jeszcze jeden ważny certyfikat, jakim jest VOC, mówiący o stosowaniu w produkcji drzwi drewnianych wyłącznie środków o niskiej emisyjności formaldehydu. Współczesne wymagania klientów dotyczące drzwi drewnianych, jakości ich powierzchni, stosowanych lakierów, sposobów konserwacji itp stawiają przed producentami bardzo wysokie wymagania. Jako konsumenci, oczekujemy, aby powierzchnia drzwi była gładka, nierzadko barwiona, lakiery białe jedwabiste, trwałe w czasie czyli nie żółknące, aby drzwi były masywne ale nie koniecznie o ciężarze stali, aby skrzydła były odporne na wypaczanie, rozsychanie, skrzypienie przy otwieraniu, nagłymi głośnym odprężaniu nad ranem, gdy zmienia się wilgotność, pęcznieniem gdy nadchodzi zima i opadaniem gdy nadchodzi wiosna. Wszystkie te cechy, w mniejszym lub raczej większym stopniu, dotyczą drzwi wykonywanych metodą tradycyjną, z litych elementów drewnianych. Jednak produkcję taką, w czystej postaci dziś raczej trudno zaobserwować. Powszechnie bowiem zakłady stolarskie starają się wprowadzać do swoich wyrobów jak najwięcej elementów drewna przetworzonego – mdf lub płyt paździerzowych, aby zminimalizować swoje ryzyko produkcji oraz zadowolić gusta odbiorców. Produkcja drzwi DANA oprócz nowoczesnych drzwi płytowych, obejmuje także produkty tzw pełnodrewniane. Są to drzwi wykonane konstrukcyjnie z wielu płatów masywnego drewna, połączonego tak, aby eliminowały one prężenie, wypaczenia czy chłonięcie wilgoci. Konstrukcja taka była od lat praktykowana i udoskonalana w najbardziej rozwiniętych zakładach stolarskich w Austrii. W Polsce jest ona w zasadzie niespotykana, co wynika z niższego poziomu rzemieślniczego zakładów. Wysuwając zatem jako preferencję wyboru masywność konstrukcji drzwi z pełnego drewna, warto skorzystać z oferty producenta DANA.

 

 

 

Drzwi wewnętrzne producent DANA – opis produktu

Współczesne drzwi drewniane różnią się znacznie od swoich pełnodrewnianych protoplastpów. Technologia płytowa, stosowana obecnie powszechnie przy ich produkcji jest jednak nie tylko odpowiedzią na pytanie, taniej czy drożej, ale w dużej mierze odpowiedzią na wzrastające wymagania rynku. Drzwi wewnętrzne DANA są w przeważającej części oferty właśnie produktem o konstrukcji płytowej. Wnętrze skrzydła wykonane jest z ramiaków drewna świerkowego oraz stabilizacji mdf. Wewnętrzną część skrzydła wypełnia płyta paździerzowa drążona, o poziomo biegnących, wydrążonych w płycie kanałach. Część wierzchnią skrzydła pokrywają płyty spilśnione o grubości 4-5 mm. To na nich wykonywana jest końcowa powierzchnia, w postaci lakierowania, laminowania fornirowania lub obłogowania. Można zadać pytanie, czy taka konstrukcja jest lepsza niż ta tradycyjna, z zastosowaniem litego drewna ? Aby odpowiedzieć na te wątpliwości, warto przeanalizować poszczególne cechy drzwi i odnieść je do konstrukcji drzwi DANA. Przyjrzyjmy się zatem najważniejszej części nośnej, czyli ramiakowi skrzydła DANA. Wykonanie tej części skrzydła z materiałów trwałych, o własnościach anizotropowych (mdf + drewno iglaste) znacząco poprawia bezpieczeństwo wystąpienia wypaczania skrzydła, podczas okresowych zmian wilgotności i temperatury. Jednocześnie nastąpiło znaczące obniżenie ciężaru skrzydła, co niewątpliwie korzystnie odbije się na trwałości okuć. Warto zwrócić uwagę w tym miejscu, że problemem wielu konstrukcji stolarskich jest właśnie konieczność stosowania stalowych wzmocnień wewnętrznych, w obszarze ramiaków lub też uciekanie się do płytkich połączeń ramiaków zewnętrznych i środkowych, tak aby skrzydło nie „strzelało nocą“. Drugim elementem konstrukcji drzwi płytowych DANA, jest wypełnienie środkowe skrzydła. W drzwiach DANA jest to zawsze płyta paździerzowa drążona, ułożona w całej objętości komory wewnętrznej. Zadaniem tego materiału jest zminimalizowanie „odprężeń” skrzydła, a przede wszystkim nadanie skrzydłu maksymalnej izolacyjności akustycznej. Standardowy parametr tłumienia hałasu dla drzwi DANA wynosi 32 dB. Jest to wartość nie do osiągnięcia w drzwiach z litego drewna. Jest to także wartość często niedostępna dla innych producentów drzwi, lub jako rozwiązanie za dopłatą. Często jednak okazuje się że dla wielu modeli drzwi konkurentów, parametr ten jest po prostu niemożliwy do osiągnięcia. Im ciszej tym lepiej, trudno chyba o lepszy argument przy wyborze drzwi. Drzwi DANA mogą być wyposażone w tłumienność do 42-46 dB. Wypełnienie płytą drążoną, stosowane standardowo w drzwiach wewnętrznych DANA w postaci całkowitego wypełnienia komory wewnętrznej jest także jakościowo innym rozwiązaniem względem konkurencji, która stosuje powszechnie tylko wąskie paski płyty, w obszarach okołozawiasowych. Przejdźmy teraz do tego co na wierzchu drzwi DANA. Znajdują się tam masywne, bardzo spoiste płyty spilśnione, które pokrywane są różnorodnymi powłokami końcowymi.

Na szczególną uwagę zasługuje powierzchnia z lakierem kryjącym białym lub NCS. Lakier biały RAL 9016 drzwi DANA charakteryzuje się wyjątkową gładzią i jedwabistą lekko matową powłoką zewnętrzną. Powstaje on w procesie 6 krotnego nanoszenia warstw lakieru metodą pigmentową. Lakier biały drzwi DANA jest wyjątkowo trwały kolorystycznie, wykazuje także dużą odporność na zarysowania powierzchni. Grubość lakieru na powierzchni skrzydła jest tak dobrana, aby zapewniała optymalną wytrzymałość i estetykę bez efektu „nalania lakieru”. Drzwi lakierowane, obok powierzchni fornirowanych naturalnym fornirem są grupą produktów DANA cieszących się największym zainteresowaniem naszych klientów.

Drugą ciekawą grupą powłok zewnętrznych są drzwi olejowane DANA

Olejowanie jest najstarszą znaną metodą konserwacji drewna. Metoda ta przeżywa obecnie wielki renesans, zarówno w obszarze podłóg jak i drzwi wewnętrznych. Nic dziwnego, gdy przyjrzymy się takim produktom, trudno nie ulec wrażeniu ich ogromnej naturalności. Olejowanie drewna znosi to, co wprowadza lakier. Odsłania wewnętrzną strukturę drewna, wyciąga ją na powierzchnię.

W technologii olejowania stosowanej w drzwiach DANA, olej wnika w strukturę drewna na głębokość kilkunastu milimetrów. Jednocześnie struktura oleju nie zamyka naturalnych por drewna, przez co, może ono oddychać. Ma to szczególne znaczenie w pomieszczeniach takich jak łazienka, gdzie okresowo zmienna wilgotność powietrza potrafi niekorzystnie wpływać na powierzchnię fornirowaną. Olejowane drzwi DANA oferowane są głownie w gatunkach dąb, orzech i modrzew. Niezwykle pozytywnym czynnikiem przemawiającym za olejowaniem, jest pełne zabezpieczenie powierzchni przed wpływem promieni UV. Powierzchnie olejowane drzwi DANA nie odbarwiają się pod wpływem świtała. Powierzchnie olejowane mają także własności antystatyczne, co jest cennym zabezpieczeniem w środowisku urządzeń elektronicznych, w naszych pokojach z komputerami i w kuchni. Drzwi olejowane DANA są propozycją niezwykłą, prestiżową, pasującą do wnętrz bardzo starannie określanych przez klientów.