Drzwi ukryte Wrocław - ukryta ościeżnica

Drzwi z ościeżnicą ukrytą w ścianie są w dostępne w naszym salonie w bardzo szerokim przedziale cenowym. Nasza wiedza i doświadczenie pomogą w wyborze optymalnego rozwiązania. Posiadamy oferty wielu producentów tego systemu. 

Pomożemy wybrać odpowiednie drzwi z ukrytą ościeżnicą

Istnieje bardzo wiele rodzajów skrzydeł stosowanych do drzwi z ukrytą w ścianie ościeżnicą. Choć wybór klientów zwykle pada na wersję drzwi do malowania, to warto wziąć pod uwagę inne propozycje wykończonych fabrycznie powierzchni. Wśród nich na uwagę zasługują lakiery kryjące białe, szare, grafitowe i inne, czy też na wysoki połysk.

W naszej ofercie posiadamy ościeżnice do drzwi ukrytych marki Porta, dostępne od ręki. Produkty marki Pol-Skone dostarczane są w terminie ok. 2 tygodni. Szybką realizację oferujemy również w przypadku gotowych drzwi z ukrytą ościeżnicą i skrzydłem do malowania z firmy DRE, która posiada obecnie najszerszą ofertę rozwiązań. Zachęcamy do ich zakupu z uwagi na przystępną cenę i dobre rozwiązania techniczne. Zapraszamy do kontaktu – chętnie udzielimy więcej informacji nt. dostępnych drzwi od ręki.

Jak wykonać prace wykończeniowe przy ościeżnicy ukrytej?

Drzwi z ukrytą ościeżnicą robią prawdziwą furorę na rynku wykończeń wnętrz. Są bardzo chętnie instalowane zarówno w mieszkaniach, jak i w domach. Minimalistyczny styl, brak widocznej ościeżnicy, możliwość samodzielnego wyboru koloru drzwi, położenia tapety czy instalacji lustra, wpisują się doskonale w potrzeby szerokiej grupy odbiorców.

Bardzo często klienci pytają nas jak właściwie powinien wyglądać proces wykończenia tych drzwi. Zagadnienie to jest niezwykle istotne, decydujące o pełnym zadowoleniu z dokonanego wyboru. Poświęcimy zatem nieco miejsca temu zagadnieniu, pokazując istotne elementy techniczne oraz podamy wiele informacji o tym, jak prawidłowo przeprowadzić proces obróbki.

Zanim jednak przejdziemy do części technicznej przypomnimy, że:

  • nasza firma posiada prawdopodobnie najszerszy na rynku wrocławskim asortyment drzwi z ukrytą ościeżnicą wielu producentów, co daje klientowi możliwość dobrego wyboru cenowego i technicznego rozwiązań,
  • prowadzimy fachowy montaż drzwi z ukrytą ościeżnicą, a nasi monterzy posiadają wysokie kompetencje, niezbędne przy instruktarzu końcowym dotyczącym prac wykończeniowych.

Montowanie drzwi z ukrytą ościeżnicą – krok po kroku

Kiedy mamy już prawidłowo osadzoną ościeżnicę aluminiową oraz prawidłowo spasowane skrzydło, którego lico pokrywa się z płaszczyzną ściany, możemy przystąpić do prac tynkarskich.

  1. Zaczynamy od zdjęcia skrzydła drzwi oraz osłonięcia miejsc wrażliwych na ścieranie krawędzi ościeżnicy podczas prac tynkarskich. Jako przykład posłuży nam pomieszczenie łazienki. Jeśli w obszarze ościeżnicy we wnętrzu pomieszczenia znajdują się kafle, idealnym rozwiązaniem jest, aby ich krawędź zewnętrzna pokrywała się z krawędzią wewnętrzną ościeżnicy. Taki właśnie przypadek pokazany jest na zdjęciach.
  2. Od strony licowania drzwi prace tynkarskie prowadzimy najpierw tynkiem zgrubnym. Wnętrze ościeża wypełniamy paskami płyty GK, a następnie szpachlujemy tynkiem zgrubnym.
  3. Po wyschnięciu prowadzimy dalszy proces wykończenia za pomocą siatki tynkarskiej i gipsu typu Uniflot. Zastosowanie siatki tynkarskiej jest absolutnie konieczne i wymagane przez producentów drzwi.

gniazdo zawiasowe gotowe do instalacji

Zdjęcie 10 z 10

Opisany przykład instalacji drzwi wykonywany był z kafelkowaniem ściany w łazience na pełną wysokość ściany. W takim rozwiązaniu, możliwe jest wykonanie krawędzi otworu dokładnie do krawędzi wewnętrznej ościeżnicy. Otrzymujmy wówczas ostry obrys ościeża wyznaczony przez kafle i pokrywający się w pełni z krawędziami ościeżnicy. Możliwy jest oczywiście także wariant bez kafli z wykończeniem za pomocą płyt GK.

W większości przypadków dostarczana ościeżnica aluminiowa wymaga pomalowania, aby uzyskać efekt spójny z kolorem skrzydła. W zestawach sprzedażowych znajduje się farba podkładowa, z której należy skorzystać. Bardzo ważne jest, aby farba ta nie zanieczyściła kanału uszczelki drzwi, gdyż będzie to rzutowało na jej stabilność w ościeżnicy. Powłokę z kolorem końcowym należy położyć także wg tych wskazówek. Ostatnią czynnością jest zawieszenie skrzydła drzwi oraz montaż akcesoriów.

Zapoznaj się z zestawieniem drzwi ukrytych dostępnych we Wrocławiu:

ProducentStandardowe powierzchnie skrzydełCena kompletu (patrz opis)Czas dostawyDostępne powierzchnie skrzydeł
DREDo malowania1370 zł2-3 tygodniBiały RAL 9003, dekory jednobarwne i z fakturą drewna
Pol-SkoneDo malowania1678 zł2-3 tygodniLakier Biały RAL 9003
ErkadoDo malowania1371 zł8 tygodniLakier Biały Tytanowy oraz dekory jednobarwne i z fakturą drewna
CenturionLaminat biały1549 zł5 tygodniDo malowania
PortaDo malowania1686 zł7 tygodniLakier biały Premium i UV
VosterDo malowania1756 zł8 tygodniLaminaty jednobarwne i drewnopodobne
InvadoDo malowania1786 zł8 tygodniDo malowania
EclisseDo malowania1900 zł6 tygodniLakier wg RAL
BarańskiLakier biały RAL 90162710 zł15 tygodniWg. oferty producenta
DANADo malowania4090 zł10 tygodniWg. oferty producenta

Na pomarańczowo oznaczono produkty referencyjne.

Na zielono oznaczono produkty polecane.

⚠️ Uwaga:

  • cena kompletu zawiera: ościeżnicę aluminiową do malowania, skrzydło pełne przeznaczone do malowania z wypełnieniem płytą paździeżową drążoną lub płytą pełną (Pol-Skone), 3 zawiasy ukryte,
  • ceny netto, oferta jest zestawieniem porównawczym i nie stanowi oferty handlowej, stawka VAT 8 lub 23 %,
  • koszt montażu – od 340 PLN netto/szt. drzwi (przy zamówieniu min. 3 szt. drzwi).

Skontaktuj się, aby poznać szczegóły