Drzwi wewnętrzne

Telefon

(+48) 601 199 927

Drzwi drewniane

Drzwi wewnętrzne, które oferujemy, to:

  • drzwi drewniane
  • drzwi szklane z ościeżnicą
  • drzwi metalowe loft

Ten podział obejmuje wiele rozwiązań technicznych i wizualnych w każdej z grup. Nie jest możliwe dokładne opisanie wszystkich, ponieważ lektura tych informacji zajęłaby zbyt wiele czasu. Z tego względu zostaną tu one opisane tylko wstępnie, z pokazaniem ich istotnych cech, korzyści z zastosowania, oraz przywołane zostaną najciekawsze propozycje rynkowe.

Drzwi drewniane występują jako:

  • drzwi płytowe
  • drzwi ramowe

Drzwi drewniane całkowicie płaskie to drzwi płytowe. Drewniana lub drewnopodobna rama konstrukcyjna zostaje w procesie produkcji drzwi przykryta gładką płytą HDF. Ramiaki drzwi wykonywane są powszechnie z mfd. Bardziej jakościowe rozwiązania oparte są na ramiakach drewnianych. Grubość płyty HDF ma istotny wpływa na jakość drzwi i wiąże się także z ich ceną. Pokrycie wierzchnie skrzydła przez laminat, w postaci folii polipropylenowej, laminatu CPL, laminatu HPL, forniru czy lakieru, może być ogromnie różnorodne i zależne wyłącznie od rynku i możliwości technicznych producentów.

Drzwi płytowe mogą posiadać różnorodne przeszklenia umieszczone we wnętrzu płytowego poszycia. Są to przeszklenia zwykle prostokątne z ramką przytrzymującą szkło.

Oferowane są także drzwi z przeszkleniami pionowymi. Pionowy pas szkła pełni w nich funkcję konstrukcyjną, zespalając dwa elementy skrzydła. Drzwi najciekawiej prezentują się przy konstrukcji bezprzylgowej drzwi.

W zasadzie każdy z producentów rynkowych ma w swojej ofercie drzwi płytowe, warto jednak dobrze przyjrzeć się kwestii wykończenia, sposobom wytłumienia, rodzajom laminatów, budowie ramiaków oraz innym cechom.

Drzwi ramowe

Drzwi ramowe to grupa, która ma obecnie ogromną podaż rynkową, która podąża za zapotrzebowaniem klientów. Konstrukcja tych drzwi to dwie ramy boczne, przedzielone poprzecznymi belkami. Powstające w ten właśnie sposób, przysłowiowe „dwie szybki” do łazienki, stały się absolutnie standardem dla bardzo wielu wnętrz. Fakt ten nie odbiera w niczym trafności i elegancji temu rozwiązaniu, raczej ponadczasowemu. Ramiaki konstrukcyjne drzwi mogą być wykonane z mdf lub z drewna. Te drewniane są uznawane za bardziej jakościowe, choć należy przyznać, że propozycje oparte o ramiaki mdf są zwykle bardzo dobre i wystarczająco dobrze pełnią swoją rolę konstrukcyjną. Masowość produkcji i konkurencja wymusza na producentach bardzo staranne wykonanie drzwi. Różnice w wykonaniu drzwi ramowych można szybko zweryfikować sprawdzając w sztywności skrzydeł i trwałości połączeń. Oferta rynkowa pozwala w ogromnym stopniu zindywidualizować wybór drzwi, oferując różnorodne wzory i podziały skrzydeł, rodzaj szkła. Stosuje się szkło matowe hartowane, czarne nieprzezierne, grafitowe czy laminowane. Dostępna jest bardzo szeroka oferta kolorystyczna laminatów a także lakierów kryjących dla skrzydeł i ościeżnic.

Drzwi szklane

Drzwi szklane muszą posiadać z taflę szkła, okucie i ościeżnicę. Wszystko w tym zestawie jest specjalne. Tafla szkła tworząca skrzydło drzwi jest odpowiednio zabezpieczona przez hartowanie, aby była bezpieczna dla użytkownika. Okucia są przebadane i dostosowane do przenoszenia znacznego ciężaru tafli zawieszonej na ościeżnicy. Sama ościeżnica wreszcie różni się znacząco od tradycyjnej ościeżnicy do drzwi drewnianych. Wszystkie te elementy muszą wystąpić łącznie aby korzystanie z tych niezwykle eleganckich, drzwi było bezpieczne i długoletnie. Trwałość użytkowania drzwi szklanych w znaczącym stopniu wynika z zastosowanego materiału jakim jest szkło. Jest ono bowiem w dużym stopniu odporne na zarysowania, zabrudzenia, wodę czy wilgoć.

Tafle szklane stosowane mogą być transparentne ( przezierne) jak i barwione w masie, w kolorze grafitu czy brązu, przezierne lub matowe. Niezwykle efektowne rozwiązanie to tafla satynowa o barwie grafitowej. Jest matowa a dodatkowo intensywnie grafitowa. Ciekawym rozwiązaniem są także tafle klejone typu VSG/ESG, w których pomiędzy tafle wprowadza się dodatkową folię matową lub kolorystyczną. Z uwagi na dodatkową ochronę przed zbiciem, szkło VSG/ESG stosuje się obecnie do toalet we wnętrzach użytkowych.
W drzwiach szklanych stosujemy zarówno ościeżnice drewniane klockowe i obejmująca jak i ościeżnice metalowe.
Zdjęcia produktowe : katalog drzwi szklane

Drzwi loftowe

Drzwi loftowe metalowe są nową propozycją w naszych wnętrzach. Metalowa rama, surowe wykończenia…., a jednak co raz częściej to właśnie taki typ drzwi oddziela wiatrołap czy sypialnię. Stosowane są także chętnie we wnętrzach komercyjnych, w sklepie, banku czy firmie itp. Świetnie prezentują się w tych miejscach. Z racji swojej budowy są solidnym i trwałym elementem wnętrza na długi czas.
W przeszkleniach drzwi loftowych dominuje szkło przezroczyste hartowane. Możliwe jest także wykonanie drzwi ze szkłem matowym lub ryflowanym.

Kontakt telefoniczny

Od poniedziałku do piątku
8:00 - 17:00

W pozostałych godzinach prosimy o kontakt mailowy.

Dane firmy

Drzwiwroc Krzysztof Belof

Dobrzykowice ul. Błękitna 8
55-002 Kamieniec Wrocławski

W siedzibie firmy nie prowadzimy ekspozycji oferowanych produktów.

NIP: 897-002-64-70
REGON: 931529435

Skontaktuj się!